Ozonoterapia
-Metody


Posiadany przez nas aparat ATO-3 max polskiej firmy CryoFlex jest nowoczesnym urządzeniem pozwalającym na lecznicze użycie mieszaniny tlenowo-ozonowej na wiele sposobów, a mianowicie:

● ozonowanie krwi - zabiegi autohemotransfuzji;

● ozonowanie płynów do kroplówek i drenaży;

● podawanie gazowej mieszaniny tlenowo-ozonowej do jam ciała;

● ozonowanie płynów do natryskiwania i opatrunków ozonowych;

● kąpiele w suchej, gazowej mieszaninie tlenowo-ozonowej /tzw. buty lub rękawy ozonowe/.

Zabieg autohemotransfuzji pozaustrojowej.
Zabieg polega na wkłuciu się do żyły pacjenta i pobraniu w ilości 100-150 ml krwi do specjalnie przygotowanej butelki z konserwantem zapobiegającym krzepnięciu krwi. Następnie do krwi dodawana jest mieszanina tlenowo-ozonowa o żądanym stężeniu ozonu, dawka tej mieszaniny zależy od jednostki chorobowej. Prawidłowo naozonowana krew żylna podawana jest do żyły pacjenta. Zabieg odbywa się w obiegu zamkniętym. Wszystkie elementy użyte w tym czasie są jednorazowego użytku. Zabieg trwa ok. 30 min. i jest całkowicie bezpieczny.

Zabieg ozonowania kroplówek.
Do tego celu stosujemy tradycyjną sól fizjologiczną, którą poddajemy działaniu ozonu i podajemy w formie kroplówki bezpośrednio do żyły pacjenta.

Zabieg kąpiele ozonowe.
Polega na nałożeniu na chorą kończynę szczelnego worka foliowego, wpuszczeniu do niego mieszaniny tlenowo-ozonowej o odpowiednich, zmiennych stężeniach i przebywaniu w nim przez okres ok. 30 min. Zabieg ten stosujemy w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeniach podudzi, odleżynach, egzemach.

Zabieg ozonowania pochwy.
Zalecany głównie w przypadkach takich jak: grzybica pochwy, rzęsistek pochwowy, HPV, zakażenia opryszczkowe.