Wzrok

by Pro Health Clinic


Dodane 29 listopada, 2016.
Kolejnym pozytywnym efektem działania kwasu alfa lipowego jest fakt, iż ochrania on przed promieniowaniem. Badanie na królikach, które eksponowano przez 90 dni na promieniowaniu ultrafioletowym, po doustnym podaniu kwasu ALA, wykazało znacznie mniejsze uszkodzenie narządu wzroku, czy też większą aktywność enzymów przeciwutleniających. Substancja zadziałała również bardzo korzystnie w eksperymencie na szczurach z problemem suchego oka. Po podskórnym podaniu kwasu u mysz, wykazano, iż przyczynia się także do poprawy stanu oczu przy zapaleniu nerwu wzroku.

Kwas alfa liponowy zapewnia dużą ochronę przed tworzeniem się zaćmy, na której powstawanie ma bardzo duży wpływ stres oksydacyjny. Inną i częstą przyczyną utraty wzroku jest jaskra. Badanie wykazało, że funkcje optyczne i inne miary jaskry uległy poprawie w grupie pacjentów, która otrzymywała 75 mg na dzień kwasu przez dwa miesiące, bądź 150mg na dzień przez jeden miesiąc.

Zdumiewający jest fakt, iż pewien eksperyment przeprowadzony na zwierzętach z retinopatią barwnikową, ujawnił pozytywny efekt działania kwasu w połączeniu z witaminą E. Połączenie tych dwóch składników pomogło zapobiec obumarciu komórek siatkówki. W związku z tym, iż nie istnieje żadna skuteczna terapia lecząca tę chorobę, wynik tego eksperymentu jest dobrą wiadomością.