Słuch

by Pro Health Clinic


Dodane 29 listopada, 2016.
Okazuje się, iż kwas alfa liponowy ma bardzo korzystne działanie na słuch. Pierwsze eksperymenty z udziałem kwasu ALA wykonano na zwierzętach. Jedną z grup badanych, były świnki morskie.

Wykazano, ze kwas ograniczył uszkodzenia, które były wywołane urazem akustycznym. Kwas alfa liponowy podano również myszom tuż po urodzeniu i grupie, która go nigdy nie dostawała. U tego gatunku gryzoni, w obu grupach, zaobserwowano znaczną poprawę zmysłu słuchu. W efekcie innych badaniach kwas ALA zmniejszył stres oksydacyjny w ślimaku, czy też obniżył poziom śmiertelności komórek włosowych u zwierząt, które zostały narażone na uraz akustyczny.

Kolejno przeprowadzono eksperyment na ludziach. Do eksperymentu podeszły osoby chętne, bez problemów ze słuchem. Podzielono ich na trzy grupy. Pierwsza grupa, to osoby które nie otrzymywały kwasu Ala, kolejna otrzymała jednorazowo 600mg substancji, zaś ostatnia grupa dostawała 600mg kwasu codziennie przez 10 dni przed badaniem. Między pierwszymi dwiema grupami nie zauważono różnicy, zaś pozytywny efekt nastąpił w grupie ostatniej.