Młody jęczmień

by Pro Health Clinic


Dodane 29 listopada, 2016.
Młody jęczmień uznany został za najlepszy naturalny fast food, który zaopatruje ciało w substancje odżywcze. Wzmacnia on system immunologiczny, który obciążany jest przez stres. Młody jęczmień sprawia, że nasz organizm ma siłę się bronić.

Ekstrakt z jęczmienia to kompleksowy składnik spożywczy naturalnego pochodzenia o wysokim poziomie bio użyteczności..

Młody jęczmień bogaty jest w chlorofil, czyli zielony odpowiednik naszej krwi. Spokrewniony jest on bowiem z czerwonym barwnikiem krwi zwanym hematyną, z tą różnicą, że chlorofil zawiera jądro magnezu a hematyna żelazo. Kiedy dostarczamy naszemu organizmowi soków zawierających chlorofil uwalniany jest magnez i wytwarzane zostaje żelazo. W związku z tym zielone soki i zielone warzywa stanowią znakomity środek prewencyjny na anemię, ma którą cierpi blisko 60% kobiet w krajach zindustrializowanych!

Po co jeszcze ten chlorofil?

- dzięki niemu do komórek organizmu dostaje się dużo więcej tlenu, co przyspiesza proces podziału komórek, optymalizuje proces przemiany materii, dochodzi do lepszego ukrwienia mózgu;

- chlorofil pomaga całemu ciału w "wykonywaniu niezbędnych prac naprawczych" np. w wyniku zranienia lub poparzenia

- zielone soki o poranku stanowią najzdrowszy lift-up na zakłócone i obniżone ciśnienie krwi;

- chlorofil wzmacnia serce, system immunologiczny i oczy.

Zielona barwa odgrywa także ważną rolę w terapii kolorami - uspokaja, harmonizuje, uzdrawia ciało oraz dobrze usposabia.